İnstagramdan para kazanmak

Çok çalışmak ve para kazanmak Amerikan rüyasıysa, çok çalışmamak ve para kazanmamak Instagram rüyasıdır. Ama sosyal medyayı kullanarak ciddi gelir elde etmek ciddi bir strateji gerektiriyor . İster bir içerik oluşturucu olun, ister bir işletme olun, araştırma yaparsanız Instagram’da en çok para kazanma başarısını bulacaksınız.

İçerik oluşturuculardan ve markalardan ilham almak için okumaya devam edin ve Instagram’da herkes için geçerli olan para kazanma ipuçlarını bulun.2021’de Instagram, dünyanın en çok indirilen ikinci uygulamasıydı . Dünya çapında en çok ziyaret edilen 7. web sitesi , en çok kullanılan 4. sosyal medya platformu ve her ay 1,22 milyar kullanıcıya sahip. Bunların hepsi şunu söylemektir: bu büyük bir potansiyel izleyici kitlesidir. İçeriğinize maruz kalabilecek muazzam ve çeşitli bir insan havuzuyla, para kazanmak için birçok fırsat var.

Instagram’dan ne kadar para kazanabilirsiniz?

Rakamlar yanıltıcıdır, çünkü içerik oluşturucular ve markalar ne kadar para kazandıkları konusunda herkesin bildiği gibi gizlidir. Bunun da ötesinde, Instagram’dan elde edilen geliri hesaplamak karmaşıktır – bir Reel’de bir şarkı söylerseniz, ses viral hale gelir ve o internet şöhretinden rekor bir anlaşma elde edersiniz, sonra on binlerce insan konserinize bilet alır, öyle mi? Instagram’da para kazanmak sayılır mı? Yemek videoları yayınlar, ardından yemek tarifi blogunuza bir bağlantı verir ve blogunuzda size para kazandıran reklamlar barındırırsanız ne olur?

Kulağa tuhaf geliyor, ancak en başarılı içerik oluşturucuların yolculukları bu şekilde ilerliyor. Instagram’da ne kadar para kazanabileceğiniz, kimlik bilgilerinize, kitle boyutunuza, katılımınıza, stratejinize, koşuşturmanıza ve bir tutam aptal şansınıza bağlıdır.

901 $ : Business Insider’a göre 1.000 ila 10.000 takipçisi olan bir Instagram etkileyicisinin gönderi başına kazanabileceği ortalama para miktarı

100 ila 1.500 $ : Bullish Studio’nun CEO’su Brian Hanly’ye göre (etkileyiciler için bir yetenek ajansı) Instagram hikayelerinde hızlıca kaydırılan bir reklam için bir içerik oluşturucuya ne kadar ödenebilir ?

983.100 $ : Kylie Jenner’ın reklam veya sponsorlu içerik gönderisi başına kazandığı bildirilen miktar

1.604.000 $ : Cristiano Ronaldo’nun gönderi başına kazandığı bildirildiğine göre miktar

2021’de Hype Auditor , yaklaşık 2 bin influencer’ı (çoğu ABD’de yerleşik) ne kadar para kazandıkları konusunda anket yaptı. İşte buldukları:

  • Ortalama bir influencer ayda 2.970 dolar kazanıyor . “Ortalama” sayılar, en iyi değerler değildir, çünkü en yüksekler ve en düşükler arasında çok fazla fark vardır – bir sonraki istatistikte bahsedildiği gibi!
  • Mikro-influencerlar (bin ila on bin takipçisi olan hesaplar ayda ortalama 1.420$ , mega-influencerlar (bir milyondan fazla takipçisi olan hesaplar) ise ayda yaklaşık 15.356$ kazanıyor .

    Bir içerik oluşturucu olarak İnstagram’da nasıl para kazanılır?

    Geleneksel anlamda bir “işletmeniz” olmasa bile, bireysel olarak para kazanmak için Instagram’ı kullanmanın birçok yolu var. Sağlam bir takip ve net bir nişle, etki sahibi olursunuz ve bir etkileyici olabilirsiniz.

You May Also Like

About the Author: Recep Şentürk

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *